Жіноча рада - дієва влада

Благодійним фондом "Безпечна Дарниця" за підтримки Українського жіночого фонду в рамках "Академії адвокації для жіночого руху" було реалізовано проект "Жіноча рада- дієва влада".

Мета проекту - залучення жінок у формуванні місцевих політик та контролю за діяльністю органів влади щодо виконання прийнятих рішень, впровадження гендерної рівності доступу до влади, шляхом створення Жіночих рад, як консультативно-дорадчого органу при місцевих органах влади.

Адже реалії сьогодення доводять, про існування доволі уставлених архаїчних проявів щодо прав жінок та гендерної рівності в Україні як на загальнодержавному так і місцевому рівнях. При тому, що Україні наразі більше ніж 51% жінок, але все ж, ми - більшість, яка існує на правах меншості. Не обізнаність самих жінок щодо можливостей впливу на владу, відсутність мотивації державних інституцій до представлення жінок у владі, стереотипи та низька самооцінка у самих жінок, призвели до низького залучення жінок до формування місцевих політик та контролю за діяльністю влади.

Наслідками ситуації може стати не лише неврахування гендерного компоненту при формуванні місцевих політик, відсутність підтримки жіночих ініціатив, неефективного розподілу ресурсів на реалізацію соціальних програм та проектів, а й втрата довіри та погіршення іміджу влади на міжнародному рівні і погіршення становища жінок в суспільстві в цілому.В нашій державі все виглядає так, що питання гендерної рівності – це надумана проблема. Адже на законодавчому рівні закріплені рівні права та можливості чоловіків та жінок. На практиці ми спостерігаємо все інакше. І це вже не як така проблема чоловіків і жінок, це проблема українського суспільства, яке продовжує жити за встановленими роками стереотипами, що «місце жінки - на кухні».

Як сказала М.Тетчер, «Якщо ви хочете щось обговорити – йдіть до чоловіка, а якщо реально щось зробити – йдіть до жінки».Подорожуй країною - об'єднуй Україну!

В Дарницькому районі реалізувався проект «Подорожі країною, як інструмент успішної інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в місцеві громади та їх роль в процесі миротворення в Україні». Проект реалізувався Благодійним Фондом «Безпечна Дарниця»  в рамках пілотного проекту «Внутрішньо переміщені особи в трьох містах України: плани, перспективи, можливості для примирення» за підтримки Українського Жіночого Фонду, Інституту Миру США і Глобального Фонду для Жінок.

Загальний контекст проекту обумовлений виникненням великої кількості вимушених переселенців у зв’язку з військовим конфліктом, який відбувається на Сході України та складностями соціально-психологічної адаптації та інтеграції внутрішньо-переселених осіб в нове середовище. Місцеві мешканці виявились не готові сприйняти ВПО як членів «своєї» громади через існування в українському суспільстві встановлених стереотипів сприйняття мешканцями Заходу і Сходу один одного. Ці стереотипи, нав’язані як внутрішніми ЗМІ так і російською пропагандою, прижилися тому, що протягом останніх десятиліть втрачена культура міжособистісного безпосереднього спілкування, наявність якого є необхідною складовою ефективного функціонування будь-якого суспільства. Саме тому, ініціатори вважають, що їх проект один із способів вирішення внутрішньополітичних конфліктів, а зокрема подолання соціально-психологічної напруги та відновлення практики «живого» спілкування та обміном інформації. Основними заходами проекту була організація подорожей, для осіб, які вимушені були змінити місце свого постійного проживання, в родини мешканців місцевої громади.

Гендерний аудит міського простору

Дарниця - безпечна, комфортна, доступна! 

Гендерний аудит міського проведено волонтерами фонду за ініціативи Жіночої Консультативної Ради. 

Презентація аудиту відбувалася на Першому Жіночому Дарниці. 

БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖІНКИ –БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВСІХ.pptx

Дівочі посиденьки

Приблизно у віці від 10 до 16 років у дівчаток починається перша менструація (менархе). Психологічні особливості (емоції, реакції, поведінка) кожної людини індивідуальні. Відверта розмова на тему дорослішання допомагає усунути причину тривоги дівчинки. Важливо, щоб у підлітка була можливість обговорити делікатні моменти з дорослою людиною однієї з нею статі: мама, старша сестра, бабуся.

У довірчій бесіді важливо з'ясувати хвилюючі моменти, роз'яснити їх і відповісти на всі виникаючі питання. Як правило, дівчаток турбує обсяг майбутньої крововтрати під час місячних і хворобливі відчуття. Повна інформація про особливості менструального циклу в даному випадку істотно полегшать хвилювання підлітка. Особливу увагу слід приділити питанню інтимної гігієни, ознакам настання першої менструації і її характеристикам.

Саме тому, за ініціативи батьків, 5 лютого 2017 року для учениць 4 класу був проведений тренінг у формі неформальної бесіди - дівочі посиденьки "Розмова про все. Репродуктивне здоров’я дівчат" 

Мета: пояснити дівчатам про фізіологічні аспекти які відбуваються з ними та що таке статева зрілість, ознайомити із репродуктивною системою; сформувати відповідальне ставлення до свого здоров’я.